Spanie jest nie tylko koniecznością dla człowieka. Często sam moment położenia się w łóżku, otulenia się kołdrą i zapadnięcia w poduszkę jest jednym z przyjemniejszych momentów w ciągu dnia. Często ludzie nie zdają sobie sprawy jak wybór pościeli, oraz to jak się wysypiamy ma wpływ na funkcjonowanie w codziennym życiu. Warto zatem zadbać o komfort snu i zdecydować się na najwyższej jakości kołdry.

Dlaczego kołdry bez wypełnienia zwierzęcego?

Jeszcze kilkanaście lat temu królowały kołdry wypełniane kaczym bądź gęsim puchem. W ofercie działu nie ma tego typu produktów. Badania wskazują, że u osób podatnych na alergie mogą one nasilać objawy. Kołdry pochodzenia roślinnego, a więc bawełniane są dużo lepszym rozwiązaniem. Są odporniejsze na wydzielanie kurzu oraz roztocza. Przede wszystkim kołdra bawełniana zimowa jest dużo lżejsza i zajmuje mniej miejsca w porównaniu do kołdry puchowej o podobnych parametrach. Dodatkowo kołdra bawełniana lub z mikrofibry dużo lepiej odprowadza wilgoć i zapewnia doskonałą izolację cieplną. Co równie ważne, kołdra letnia wykonana z bawełny izoluje dobrze także od wysokiej temperatury otoczenia - to niezwykle ważne, jeśli mimo upałów lubi się spać pod przykryciem.

Do jakiego łóżka jaka kołdra?

Zasadniczo rozmiar kołdry powinien być większy od rozmiaru łóżka. Kołdra 180 cm na 200 cm sprawdzi się w standardowych łóżkach szerokich na 140 cm. Zapas szerokości pozwoli na swobodne owinięcie się. Dodatkowo taki rozmiar kołdry swobodnie zmieści się w pojemniku na pościel - nie będzie konieczności upychania nawet jeśli będzie to kołdra bawełniana zimowa. Dodatkowo wybierając kołdrę warto wybrać taką, która ma standardowe wymiary - aby później nie było problemów z zakupem kolekcji pościeli, która odpowiada nam pod względem estetycznym. Istotne jest to, aby do warunków mieszkaniowych dostosować rodzaj kołdry. Jeśli mieszkamy w domu, który dodatkowo jest opalany drewnem lub węglem, a więc w zimie noce są chłodne warto zainwestować w oddzielną kołdrę zimową i letnią, tak aby dostosować okrycie do warunków panujących w domu. Jeśli mieszka się w mieszkaniu w bloku, w którym panuje stała temperatura, lub w domu z odpowiednim piecem kołdra całoroczna zaoszczędzi miejsca - a jednocześnie doskonale się sprawdzi do spania. W sklepie oferowane są tylko kołdry najwyższej jakości, o dużych walorach użytkowych.

Nie należy lekceważyć komfortu snu. Wybór odpowiedniej kołdry to często spory problem. Decydując się na konkretny produkt warto dostosować go do swoich potrzeb.