Dom to miejsce, które powinno emanować pozytywną energią i budzić w człowieku wyłącznie przyjemne uczucia i skojarzenia. By tak było, należy go przedtem odpowiednio wyposażyć i umeblować. Pomóc w tym może na przykład okrągła pufa pikowana.

Szare pufy pikowane

to teraz modny, aranżacyjny dodatek. Gustują w nim przede wszystkim osoby, które uwielbiają minimalizm dekoracyjny. To znaczy, by mieszkanie nie było zawalone sprzętami, a znajdowały się tam jedynie te, które są pomocne w codziennej egzystencji. Pufę pikowaną na pewno zalicza się do tej grupy. Można ją ulokować w salonie, gdzie będzie pełniła funkcję awaryjnego stołka w razie, gdyby zabrakło miejsca w czasie spotkania ze znajomymi. Okrągła pufa pikowana w salonie to także wygoda, bo można na niej położyć na przykład rysunki dzieci, czy nieposprzątane zabawki, które znajdują się na podłodze. Szare pufy pikowane są na tyle uniwersalne i stylowe, że pasują wyglądem do każdego salonu. Pewnie wynika to z ich prostoty i minimalistycznego kroju.

Okrągła pufa pikowana

sprawdzi się również w pokoju dziecięcym. Świetnie się na niej siedzi, jeszcze lepiej skacze lub odrabia lekcje. Można się o nią oprzeć, wtedy człowiek ma wrażenie, że spoczywa na miękkim, finezyjnym puchu, z którego nie chce się schodzić. Jednak dzieciaki nie byłyby sobą, gdyby nie wykorzystały okrągłej pufy jako zjeżdżalni lub zamkowej fortecy. Z kilku puf można zrobić naprawdę solidną i wytrzymałą konstrukcję. Pufa pikowana to także doskonały podnóżek. Z tej zalety korzystają zwłaszcza mniejsze dzieci, które chcą zabawkę lub inną rzecz, a nie mogą jej dosięgnąć. Pufa pikowana dodaje im centymetrów i zapewnia poczucie, że nie spadną. Dzieje się tak, ponieważ pufka twardo stoi na ziemi i żeby ją przewrócić potrzeba jakiegoś większego wstrząsu.

Pufa pikowana w sypialni

rodziców to również doskonały pomysł. Oni na co dzień ciężko pracują, więc każda okazja do chwili wypoczynku jest na wagę złota. Szare pufy pikowane idealnie się do tego nadają. Można wyciągnąć się na nich niczym struna. Można wypić kawę i poczytać książkę. Wskazane jest także leżenie na brzuchu, bo to odciąża obolały kręgosłup, stawy i odcinek szyjny. W końcu jak to mówią, głowę na karku trzeba mieć cały czas. Jednak czasem mięśnie szyi są tak napięte, że trzeba im ulżyć. Pufa pikowana temu sprzyja, dlatego też warto umieścić ją w sypialni. Jest przydatna jeszcze z jednego powodu. Można na niej kłaść te rzeczy i ubrania, które nie zmieściły się w szafie. Może jest to odrobinę w złym tonie, ale za to jakie praktyczne.

Szare pufy pikowane można również ulokować w pokoju gościnnym. Będą one dopełnieniem aranżacyjnym tego miejsca. Nie jest tajemnicą, iż pokój ten nie zawsze jest urządzony z rozmachem. Zazwyczaj znajduje się w nim jakaś szafa, kanapa, lustro i kilka krzeseł, toteż okrągła pufa pikowana nada mu odrobinę weselszy charakter. To prawda, że większość ludzi traktuje pokój gościnny jak noclegownie dla obcych lub członków najbliższej rodziny, stąd jego surowszy wystrój. Ludzie uważają, że luksus i przepych w tym pomieszczeniu jest zbędny i do niczego niepotrzebny.