Wyobraźmy sobie piękne, przytulne i rozświetlone skandynawskie wnętrze. Owszem, będzie ono wyróżniało się swoistą nowoczesnością, ale jednocześnie zachowa swój ciepły, przyjazny charakter. Obowiązkowym elementem takiego wnętrza będą oczywiście pufy futrzane, które - wraz z nim - stworzą ciekawie prezentującą się kompozycję.

Pufa futrzana - design i cechy szczególne

Pufa futro to coś więcej niż fotel. To biały, wypoczynkowy element domowego wyposażenia, który dzięki swej niebanalnej fakturze, zapewni swemu Użytkownikowi maksimum komfortu. Efekt ten uzyskano dzięki wspomnianej powierzchni, która jest niezwykle miękka i przyjazna w dotyku. Co więcej, idealnie łączy się ona z bielą tejże pufy, sprawiając, że całość prezentuje się niezwykle sympatycznie i przytulnie.

Jak na nowoczesny mebel przystało, pufa futro ma bardzo prosty kształt. Mamy tu na myśli przede wszystkim jej bryłę. Modele dostępne w naszym sklepie mogą mieć dowolną formę, od kształtu klasycznego fotela (imitacja bryły fotela), aż po zwykły sześcian, idealnie sprawdzający się również jako domowa dekoracja skandynawskiego wnętrza.

Zastosowanie i inspiracje aranżacyjne

Pufy futrzane to swoiste rodzaje mebli, które sprawdzą się zwłaszcza:

- w salonie, jako uzupełnienie dla klasycznych foteli i kanap; można z nich skorzystać np. wtedy, gdy w naszym domu pojawią się niespodziewani Goście,
- w sypialni, jako element praktyczno - dekoracyjny; pufę taką można wykorzystać zarówno jako mebel wypoczynkowy, jak również jako ciekawą dekorację do naszej skandynawskiej sypialni,
- w kąciku dziecięcym, jako dekoracja i... zabawka, która dzięki swym ciekawym i przyjemnym w dotyku właściwościom, idealnie sprawdzi się w kontakcie z dziećmi.

Pufa shaggy może mieć - tak jak już wspomnieliśmy wcześniej - formę klasycznego mebla użytkowego. Jeśli jednak ma ona odgrywać rolę dekoracji, można ją (zwłaszcza w przypadku najprostszych puf) usadowić w dowolnym miejscu. Swoiste nieuporządkowanie jest często stosowanym zabiegiem dekoracyjnym i aranżacyjnym, które sprawdza się zwłaszcza w przypadku puf o tak prostych geometrycznie kształtach.

Pufa shaggy - najważniejsze korzyści

Pufy futrzane posiadają wiele zalet, dzięki którym z łatwością można je wykorzystać w praktycznie dowolnej aranżacji wnętrza.

1. Są wygodne i to nie tylko dlatego, że posiadają wyjątkowe i miękkie obszycie, ale również ze względu na swoje wypełnienie, Dzięki temu stają się one prawdziwą oazą spokoju, umożliwiającą wyciszenie się i komfortowy wypoczynek.

2. Posiadają prosty kształt, dzięki któremu doskonale połączą się one z każdą, nawet najbardziej złożoną metodą aranżacji. I choć na pozór są one stworzone dla wnętrz skandynawskich, można je zaimplementować również do np. klasyki.

3. Doskonale sprawdzają się podczas zabawy z dziećmi. Ich specyficzna faktura budzi u milusińskich swoiste zaciekawienie, które przekłada się na jeszcze większą ochotę do wspólnych zabaw.

Podsumowując, pufa futro to mebel praktyczny, ale i piękny, choć na pozór jest tak oszczędny w swym skandynawskim designie.

Sprawdź pufy w innym materiale