Każdy urządza swoje mieszkanie wedle swojego uznania. Jednym podoba się ono w wersji minimalistycznej, innym wręcz przeciwnie. Dobra wiadomość jest taka, że nowoczesny fotel sako zadowoli i jednych i drugich.

Fotel pufa

pasuje na przykład do jadalni. Nie dość, że może z powodzeniem zastąpić brakujące krzesło czy stołek, to nadaje temu miejscu kolorytu i radości. To wszystko przez to, że odznacza się bogactwem barw i niebanalnym wyglądem. Fotele sako robią furorę w jadalni, ponieważ można je umieścić w dowolnym kącie, przez co każdy z domowników może mieć swoje miejsce odosobnienia, gdzie będzie mógł zjeść posiłek tak, jak lubi.

Jeszcze lepiej nowoczesny fotel będzie pasował do salonu. Może on być centralnym punktem tego pomieszczenia. Można postawić go pod oknem, aby udawał punkt obserwacyjny. Jako punkt szpiegowski fotel pufa sprawdzi się idealnie. W salonie fotele sako mogą również imitować kanapę. Gdy złączy się je dwa ze sobą, są znacznie wygodniejsze niż stary, wysłużony tapczan czy narożnik. Najwięcej nietuzinkowych zastosowań będzie miał nowoczesny fotel w pokoju dziecięcym. Dzieciaki będą używać go jako siedziska, legowiska lub wręcz odwrotnie - jako luksusową zjeżdżalnię. Przy czym taki sposób użytkowania foteli na pewno nie przypadnie do gustów rodzicom dzieci. Po pierwsze, bo to niebezpieczne. Po drugie, bo to niszczy wspomniane sprzęty.

Fotele sako

będą pasować również do pokoju gościnnego. Tam jak wiadomo, panuje największa aranżacyjna staranność i wszystko do siebie pasuje. W związku z tym do łóżka będzie pasował pufa fotel, bo będzie on awaryjnym siedziskiem w razie, gdyby zabrakło krzeseł dla gości. Poza tym na takim fotelu można postawić walizkę lub nocną lampkę, oczywiście, jeśli się go ustawi wystarczająco blisko kontaktu, z którego będzie się czerpać prąd. Fotele sako nadają się również do sypialni. Mogą one służyć jako miejsce wyciszenia i relaksu. Sypialnia przecież sprzyja intymności i samotności. Siedząc na nich z kubkiem kawy czy dobrą książką można zapomnieć o zmartwieniach, przemęczeniu, a czasami nawet o bożym świecie. Wygoda i luksus z nich płynące sprawiają, że można odpłynąć myślami gdzieś daleko.

Co wyróżnia fotele sako?

Na pewno lekkość i finezja. Poza tym są one uniwersalne i niebanalne. Potrafią dopasować się wyglądem do każdej aranżacji mieszkania. Nowoczesny fotel wypoczynkowy i fotel pufa- są odporne na zabrudzenia i odkształcenia. To sprawia, że nie łatwo je zniszczyć. No, chyba że użytkuje się je w niewłaściwy sposób. Fotele sako są tanie i praktyczne, co w konsekwencji oznacza, że są niewielkim obciążeniem dla domowego budżetu. Nie trzeba ich też zbyt często prać ani oddawać do tapicera, co w tego rodzaju asortymencie jest rzadkością. Ich posiadanie jest też oznaką, iż dany właściciel mieszkania jest człowiekiem odważnym i nie bojącym się zmian. Fotele sako są na tyle innowacyjne i wyszukane, że dodają mieszkaniu odrobiny szaleństwa i polotu artystycznego. Dzięki czemu na pewno nie przypomina skansenu staroci ani ponurego grobowca.