Kołdry

Kołdra jest obowiązkowym elementem wyposażenia każdej sypialni, tak jak poduszka czy prześcieradło. Powinna ona w chłodniejsze noce zapewniać ciepło, a w cieplejsze odpowiednią cyrkulacje powietrza, aby człowiek się pod nią nie pocił.

Kołdry niegdyś wypełniane były naturalnymi ocieplaczami, takimi jak pierze, puch czy wełna. W momencie pojawienia się na rynku kołdry z wypełnieniem z materiałów sztucznych, posiadanie tych z pierzem czy innym naturalnym wypełnieniem stało się luksusem. Wbrew zapowiedziom ich ceny wzrosły i aktualnie świadczą niejako o statusie społecznym.

Wraz z biegiem rozwoju technologii oraz stosowaniem nowych rozwiązań do wypełniania, wybór kołdry stał się trudniejszy. Jednak decydując się na jakąś należy kierować się wieloma ważnymi aspektami. Oprócz wypełnienia jest równie ważne to, z czego zostało zrobione jej pokrycie.

Kołdry zimowe

Odpowiedni wybór wypełnienia powinien być dostosowany do warunków jakie panują w sypialni oraz temperatury i pory roku z oknem. Wpływa to znacząco na komfort spania, a na tym przede wszystkim należy się skupić.

Kołdra składa się również z pokrycia, które odgrywa ważną rolę. Najlepszym rozwiązaniem na wszystkie pory roku jest kołdra bawełniana. Wykonana z tego materiału charakteryzuje się bardzo dobrą wentylacją i jest higieniczna. Najlepszej jakości kołdry bawełniane, które można także kupić w sklepie wykonane są z wełny cienkoprzędnej. Do jej produkcji wykorzystywany jest adamaszek oraz inlet.

Kołdry letnie

Bardzo ważne jest również wykonanie kołdry. Sklep italpouf.pl, który sprzedaje wysokiej jakości kołdry gwarantuje także ich solidne wykonanie. Szwy szyte maszynowo są dodatkowo lamowane co pozytywnie przekłada się na ich wytrzymałość. Zaletą kołder Italpouf jest to, że są one podzielone na komory. Zapobiega to przemieszczaniu się wypełnienia i tworzeniu pustych przestrzeni w środku.

Na zbliżający się okres chłodniejszych nocy najlepsza będzie kołdra zimowa bawełniana. Zapewni ona odpowiednią cyrkulację powietrza oraz zagwarantuje ciepło, które wpłynie korzystnie na komfort spania.

Wybierając kołdrę należy wziąć pod uwagę wszystkie najważniejsze kwestie, takie jak wypełnienie, materiał wykończenia oraz wielkość i gramaturę.