Kupując nowe łóżko wraz z materacem należy zadbać o jego odpowiednią ochronę oraz dodatkowy komfort spania. Obowiązkowym dodatkiem są ochraniacze na materac, które mogą również służyć jako prześcieradło. Jest to bardzo ważny element wyposażenia, który pozwoli zachować materac przez długie lata w jak najlepszym stanie.

Ochraniacze na materac

pełnią wiele przydatnych funkcji, które mają na celu zabezpieczyć go przed wieloma czynnikami zewnętrznymi wpływającymi na jego zniszczenie i osłabienie, a w konsekwencji na zużycie i zmniejszenie komfortu spania. Często polecane są przed założeniem prześcieradła. Ochraniacze przede wszystkim chronią materac przed potem i wilgocią, gdyż są wodoodporne. Jest to bardzo istotna cecha, ponieważ materac bardzo ciężko jest wyprać bez odpowiedniego sprzętu. Decydując się na ich zakup należy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim trzeba odpowiednio dopasować rozmiar do materaca, tak aby nie przesuwał się jak w przypadku prześcieradła.

Sposób nakładania jest równie istotny, a najlepszym rozwiązaniem są ochraniacze na materac z gumką, które będą idealnie się go trzymać. Wodoodporność, a zarazem przewiewność to cechy, które gwarantują, że materac zostanie w stanie nienaruszonym przez wiele lat. Dzięki nakładce, która jest łatwa w założeniu i zdjęciu można w łatwy sposób o nią zadbać. Wszystkie te cechy posiadają ochraniacze na materac w sklepie Italpouf który gwarantuje ich wysoką jakość wykonania.

Prześcieradła jersey czy też prześcieradła bawełniane

są stosowane zwykle na ochraniacze. Jednak jeśli ich nie ma, można je położyć bezpośrednio na łóżko. Są to najpopularniejsze materiały stosowane do produkcji prześcieradeł. Charakteryzują się tym, że są przewiewne i cienkie, jednak nie ma to wpływu na komfort spania. Ponadto są bardzo wytrzymałe co gwarantuje ich długą żywotność. W sklepie internetowym Italpouf dostępne są dwa rodzaje prześcieradeł. Jednym z nich jest prześcieradło jersey z gumką, która gwarantuje, że nie będą się one przesuwały i nie będzie trzeba ich poprawiać każdego ranka. Może to być uciążliwe szczególnie, gdy osoba śpiąca na nich dużo się wierci. Drugim rodzajem jest prześcieradło bawełniane bez gumki. Właściwości mają praktycznie te same jednak warto wybrać rozmiar lekko większy od materaca, gdyż mogą się one przesuwać. Wybierając nieco większe prześcieradło można je włożyć pod materac.

Wszystkie prześcieradła i ochraniacze na materace są dostępne w sklepie Italpouf