Ciężko wyobrazić sobie sypialnię, czy salon bez choćby jednej poduszki. Stała się ona stałym i obowiązkowym wyposażeniem wielu pomieszczeń, nie tylko ze względu na swoje funkcje podnoszące komfort spania czy też siedzenia. Poduszki są także świetnym dodatkiem dekoracyjnym, którym można stworzyć idealny kontrast dla wystroju pomieszczenia.

Poduszki bawełniane

Poduszki to zazwyczaj małe i miękkie oparcia używane głównie pod głowę. Niegdyś do ich wypełniania stosowano słomy, jednak jak nie trudno sobie wyobrazić, było to bardzo niepraktyczne. Obecnie do wypełniania poduszek stosuje się materiały sztuczne lub pierze i puch. Zwłaszcza te drugie są bardzo wygodne, aczkolwiek razem z tym w parze idzie wysoka cena. Najpopularniejszym wypełnieniem jest gąbka lub syntetyczny materiał. Całość jest okryta materiałem z tkaniny, który nazywa się wsypą. Do poduszek bardzo często stosuje się poszewki, które produkowane są w najróżniejszych wzorach i rozmiarach. Pomagają one w zachowaniu czystości poduszki oraz dopasować ją do wystroju pomieszczenia.

Poduszki z mikrofibry

Poduszki wykonywane są z wielu materiałów, jednak w sklepie Italpouf najpopularniejszymi są poduszki z bawełny oraz poduszki z mikrofibry. Poduszki z bawełny charakteryzują się właściwościami antyalergicznymi i szczególnie są polecane właśnie osobom cierpiącym na alergię. Ponadto są one lekkie, miękki i przyjemne w dotyku. Poduszki, które znajdują się w ofercie sklepu Italpouf wykonywane są metodą skandynawską. Polega to na laminowaniu delikatnych pajęczyn, co zapobiega przemieszczaniu się materiałowi, którym jest wypełniona. Sprawia to, że są one także bezpyłowe i przyjemne w dotyku. Do wypełnień stosowany jest materiał syntetyczny w postaci kulek. Wsypa natomiast wykonana została z wysokiej jakości bawełny i dodatkowo wyposażona w zamek błyskawiczny, który pozwala uzupełniać, usuwać lub mieszać wypełnienie.

Poduszki z mikrofibry dostępne w sklepie Italpouf charakteryzują się podobnymi właściwościami jak bawełniane, jednak są wytwarzane ze sztucznych materiałów. Są one przede wszystkim bardzo lekkie i przyjemne w dotyku. Ich wypełnienie to także materiał syntetyczny w postaci kulek. Zastosowanie najnowszych technologii do produkcji poduszek gwarantuje wysokiej jakości wykonanie oraz ich długowieczność oraz niesamowity komfort użytkowania. Ważną cechą jest także to, że są one antyalergiczne co pozwala cieszyć się głębokim i błogim snem.

Poduszki Aloe Vera

Decydując się na zakup poduszek w sklepie Italpouf można w ten sposób zagwarantować sobie wysokiej jakości poduszki dostosowane specjalnie do potrzeb człowieka, które spełnią najwyższe wymagania.