Bawełna to naturalny materiał, który jest powszechnie wykorzystywany do produkcji tekstyliów oraz opatrunków. Pozyskiwana jest z rośliny posiadającej tą samą nazwę. Najczęściej jednak wykorzystuje się ją do produkcji odzieży bawełnianej czy też pościeli, które są bardzo chętnie kupowane.

Bardzo często wykorzystywana bawełna jest do produkcji tkanin, które później służą do wytwarzania poduszek oraz pościeli. Jest to jedno z ich najpopularniejszych i najczęściej wybieranych zastosowań. Pościel z bawełny jest bardzo miękka i oddychająca. Co za tym idzie, nie powoduje przegrzania się ciała podczas cieplejszych dni ani nie powoduje stanów alergicznych.

Pościele tego typu można zakupić w sklepie internetowym Italpouf. Posiada on szeroką gamę produktów, w których zastosowana została bawełna, toteż czyni go jednym z liderów rynku w branży tekstylnej.

Poduszka z bawełny

to przede wszystkim zdrowy styl życia oraz  życie w zgodzie z naturą. Zapewnia ona głęboki i przyjemny sen, wygodę oraz niebywały komfort wypoczynku. Poduszki wykonane z bawełny cechują się wysoką wytrzymałością, a uszlachetnione w procesie produkcji o niezbędne dodatki, nie kurczą się ani nie rozciągają w praniu, a same pozostają miłe i delikatne w dotyku.

Ponadto poduszki bawełniane posiadają wiele właściwości zdrowotnych, jednak najważniejsza z nich to ta, że są one antyalergiczne, dzięki czemu są bezpieczne i mogą korzystać z nich wszyscy, włącznie z dziećmi.

Zastosowanie najnowszych technologii do produkcji poduszek gwarantuje ich długowieczność oraz to, że przez cały okres użytkowania nie zniszczą się, ani nie stracą swoich walorów estetycznych jak i użytkowych.  Ponadto zastosowanie skandynawskiej technologii laminowania pajęczynek pustego włókna poliestrowego gwarantuje jej najwyższą jakość wykonania.

Poduszka 50x70

cm to uniwersalne rozwiązanie do każdego pomieszczenia. Może posłużyć do wypoczynku i snu, jak również przy zastosowaniu odpowiednich poszewek jako elegancka dekoracja. Poduszka z bawełny jest delikatna i bez pyłowa co jest jej kolejną zaletą.

Jej uniwersalności dodaje zamek błyskawiczny po boku, dzięki któremu można uzupełniać, wymieniać, usuwać lub mieszać jej wypełnienie. Ponadto poduszka nie powoduje reakcji alergicznych i jest bardzo bezpieczna.

Sprawdź nasze inne propozycję