Na komfort spania składa się wiele czynników. Poczynając od samej pościeli po warunki panujące w domu takie jak temperatura, zapach oraz cisza i spokój lub ich brak. Największy wpływ ma wybór odpowiedniej pościeli. Nie bez znaczenia jest także dopasowanie małej dodatkowej poduszki.

Jaki kształt wybrać?

Kształt oraz rozmiar poduszki można znacząco wpłynąć na jakość snu. Do wyboru są dwa rodzaje. Klasyczne prostokątne i kwadratowe oraz  ergonomiczne o kształcie dopasowanym do budowy kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Poduszka klasyczna kwadratowa to najchętniej wybierane rozwiązanie. Małe poduszki zwane także jaśkiem są bardzo dobrym rozwiązaniem także do użytku dziennego.

Poduszki ergonomiczne są dopasowane do kształtu kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pozwalają zachować jego naturalną krzywiznę przez co nie powoduje żadnego dyskomfortu po przebudzeniu w postaci bólów szyi.

Twardość i wysokość poduszki ma znaczenie

Poduszki powinny być także dostosowywane w zależności od tego w jakiej pozycji najczęściej śpimy. Jeśli śpimy na brzuchu powinna ona być płaska i miękka.

Jeśli śpimy na plecach warto zaopatrzyć się w jaśka o średniej twardości i wysokości, aby głowa znajdowała się mniej więcej w równej linii i naturalnie w stosunku do całego ciała.

Niektórzy jednak lubią spać w różnych pozycjach. Dla takich osób najczęściej polecane są poduszki twarde i wypełnione pianką dzięki czemu wpłynie to korzystnie na komfort spania.

Jakie wypełnienie poduszki?

Do wyboru na rynku jest mnóstwo rodzajów wypełnienia. To jakie wybierzemy zależy głównie od naszych preferencji. Jednak mają one wydatny wpływ na komfort spania i jakość snu.

Wszystkie poduszki znajdujące się w ofercie naszego sklepu zostały stworzone z najwyżej jakości materiałów i przy zastosowaniu nowoczesnej skandynawskiej technologii. Gwarantują one, że każdego dnia będziesz budzić się wyspany bez jakichkolwiek bólów.

Italpouf najwyższa jakość

Poduszka z mikrofibry została wyprodukowana specjalnie z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy cenią sobie wygodę i komfort spania oraz wysoką jakość wykonania.

Zastosowanie specjalnej technologii skandynawskiej opierającej się na laminowaniu delikatnych nitek z wysokiej jakości włókna poliestrowego zapewnia trwałość poduszek, dzięki czemu mogą służyć długimi latami.

Ponadto poduszka z mikrofibry jest przyjemna w dotyku, delikatna i nie podrażnia, a dodatkowo posiada właściwości antyalergiczne.