Pufa kojarzy się nam zwykle z komfortem wypoczynku, wygodą i funkcjonalizmem, pozwalającym na jej przenoszenie z miejsca w miejsce. Pufa futrzana to coś więcej. To prosty mebel, który dodatkowo jest bardzo miękki i przyjemny w dotyku. Na pozór nie jest to zbyt istotna cecha, ale w praktyce niesie ze sobą wiele korzyści - zarówno praktycznych, jak i designerskich.

Słów kilka o designie futra

Pufa futro wzięła swoją nazwę od dość specyficznego, futrzanego obszycia, które wyróżnia się swoją czystą, nieskazitelną bryłą i niesamowitą miękkością. Ten oryginalny design kojarzy się nam (całkiem słusznie) z aranżacją typowo skandynawską. I choć takie skojarzenie nie jest pozbawione racji, to jednak jest w pewnym sensie niepełne. Dlaczego? Ponieważ pufy futrzane można połączyć z wieloma stylami, w których głównym punktem odniesienia jest nowoczesność i aranżacyjny liberalizm. Nasze pufy doskonale wpisują się w ten trend i - co równie ważne - nadal zaskakują swoją oryginalnością.

Jak wykorzystać futrzaną pufę?

Pufa shaggy, która - co ciekawe - jest jednym z najpopularniejszych, oferowanych przez nas modeli, ma bardzo szerokie i wielopłaszczyznowe zastosowanie. Oto kilka przykładów, jak możemy ją wykorzystać w domowej aranżacji:

1. Pufa futro idealnie sprawdzi się jako prosty, choć niezwykle miękki i przyjemny w dotyku mebel. W zależności od preferowanej przez Państwa formy, może być ona prostszą, bądź bardziej złożoną bryłą. Te najbardziej zaawansowane modele przypominają kształtem fotel, gwarantując wypoczynek na najwyższym poziomie.

2. Pufy futrzane mogą być również wykorzystywane w dekoracji pokoju. Tak jak mówiliśmy wcześniej, sprawdzą się one zwłaszcza w aranżacjach nowoczesnych i - co chyba naturalne - w połączeniu ze stylem skandynawskim. Sprzyja temu specyficzna, zimna biel pufy, połączona z jej niezwykłym, przyjemnym w dotyku wykończeniem.

3. Pufa shaggy jest idealna do... zabawy! Tak, nasi Klienci wielokrotnie powtarzają, że ich dzieci ją po prostu kochają. Mowa tutaj zwłaszcza o tych najprostszych bryłach, które z łatwością można przesunąć i przenieść w dowolne miejsce. Przykładowo, taką pufą jest model sześcienny, którego kształt nieodłącznie kojarzy się wszystkim z dobrze znaną kostką do gry.

Podsumowanie

Pufa futro to uniwersalny element wyposażenia każdego salonu, sypialni, a nawet... wydzielonej przestrzeni do wspólnej zabawy. Warto ją polecić nie tylko tym osobom, dla których szczególnie bliskie są skandynawskie tematy, ale również tym, którzy poszukują wygodnego i praktycznego mebla.