To ważne nie tylko dla maluszka, który wiele zyskuje dzięki naturalnemu pokarmowi z piersi, ale też dla kobiety, która czuje, że posiada własną przestrzeń gdzie czuje się bezpieczna i odprężona i może w spokoju karmić piersią.

Pufa worek dla karmiącej mamy - dlaczego warto ją mieć w domu?

Worek sako w formie pufy to obecnie jedno z popularnych rozwiązań jakie stosują w swoich domach świeżo upieczone mamy. Wiele kobiet o takim rozwiązniu dowiaduje się od znajomych lub np. ze szkoły rodzenia. Co istotne, z worka w formie pufy można korzystać już przed porodem, ponieważ zapewnia relaks kręgosłupowi i pozwala kobiecie na efektywny odpoczynek.

Choć ciąża jest pięknym czasem dla mamy i maluszka i wiąże się z oczekiwaniem na pojawienie się na świecie małego człowieka, jednak czasami powoduje też różne dolegliwości bólowe w obrębie kręgosłupa wśród ciężarnych. Aby nie pogłębiały się one warto już przed porodem korzystać z rozwiązania jakim jest wygody fotel pufa w formie worka sako. Z kolei po pojawieniu się na świecie maluszka pufa idealnie sprawdzi się jako kącik do karmienia, gdzie można będzie zrelaksować się i spokojnie skupić na relacji z dzieckiem, bez obaw o ból kręgosłupa.worek sako do karmieniaworek sako do karmienia

Dla wielu kobiet poród jest związany z dyskomfortem odczuwanym przez pewien czas po nim. Lekarze zalecają wówczas troskę o kręgosłup i układanie ciała w bezpiecznej i wygodnej dla niego pozycji. A temu sprzyja spędzanie czasu na worku sako. To zdecydowanie lepsza opcja dla mam od np. siedzenia na kanapie lub na twardym krześle. Worek sako jest równie chętnie polecany młodym mamom jak np. poduszka typu rogal, która również pozytywnie wpływa na stan kręgosłupa i umożliwia właściwy odpoczynek.

Worek sako do karmienia - właściwości

Worki sako posiadają wypełnienie z granulatu styropianowego. Dzięki temu są wygodne dla mam, ponieważ dopasowują się do sylwetki ciała i nie obciążają kręgosłupa, co jest istotne dla zdrowia kobiety po porodzie. Zapewniają też relaks podczas karmienia i właściwe podparcie ciała. Ponadto ułatwiają trzymanie dziecka na rękach, które dzięki temu ma u mamy stabilną i bezpieczną pozycję podczas karmienia.

worek sako do karmienia piersią

Worki sako coraz częściej pojawiają się w domach, gdzie stanowią ciekawy mebel. Co istotne, sprawdzają się nie tylko podczas karmienia piersią, ale również i potem, jako ciekawy dodatek do wnętrza, zapewniający relaks w ciągu dnia. Może on z powodzeniem służyć rodzinie przez wiele lat.

Jeżeli szukasz więcej informacji odnośnie worka sako dla kobiet w ciąży czyli idealnego fotela pufy - kliknij 

Dla świeżo upieczonych mam!

Worek sako w przestrzeni nowoczesnych domów to nic innego jak nietypowy mebel, dający możliwość przybierania np. pozycji półleżącej co jest istotne dla mamy karmiącej. Zdarza się, że są kobiety, które długo karmią swoje maluszki i wtedy ważne jest, by znalazły wygodną pozycję i mebel, który nie będzie powodował dyskomfortu podczas siedzenia. Worek sako powoduje, że mięśnie są luźne i nie dochodzi do ich przeciążenia.