Będąc młodym nie zastanawiamy się jak nasz organizm będzie działał w wieku średnim i starszym. Dla nastolatka, a nawet dwudziestoparolatka, są to na tyle odległe czasy, że większość osób nie zaprząta sobie tymi sprawami głowy. Jednak to, co robimy w młodym wieku może się w dwójnasób odbić kilkadziesiąt lat później, warto więc zawczasu zadbać o dobrą kondycję ciała, właściwy sposób odżywiania się i optymalnej wygody dla narządu ruchu i układu szkieletowego, w tym kręgosłupa, będącego filarem naszego ciała.

Praca i odpoczynek

Większość dorosłych osób sporą część dnia spędza w pracy czy to fizycznej czy umysłowej, więc jest w ciągłym ruchu. Przeciążenia kręgosłupa i stawów podczas intensywnej pracy nie jest niczym dziwnym, więc po przyjściu do domu z przyjemnością siadamy w wygodnym fotelu lub na kanapie, tym samym dając odpoczynek zmęczonym kościom i mięśniom. Jednak nie każdy fotel czy kanapa wyglądające na wygodne takie są, gdyż masowa produkcja nie jest ukierunkowana pod indywidualne cechy kupującego; ich konstrukcja nie zakłada ewentualnych właściwości rehabilitacyjnych, więc odpoczynek, pomimo że nim jest, nie poprawia kondycji organizmu w takim stopniu jaki jest zalecany. Mówiąc krótko – jest mało efektywny.

Dolegliwości ze strony narządu ruchu

Układ kostny, głównie kręgosłup utrzymujący ciało w odpowiednich pozycjach z czasem ulega przeciążeniom i osłabieniu. Bardziej wrażliwe osoby zapadają na różnego rodzaju dolegliwości takie jak wypadanie dysku, rwa kulszowa czy skolioza nabyta w wyniku złych nawyków postawy, wymagają intensywnej rehabilitacji w specjalistycznych zakładach. W większości wypadków są to konieczne zabiegi, mające na celu przywrócenie dawnej sprawności bądź zatrzymanie postępów choroby. By pomóc w takiej rehabilitacji warto nabyć odpowiedni przyrząd, który jednocześnie będzie służył jako wygodne siedzisko, a zarazem wspomoże codzienne ćwiczenia lecznicze. Tym przyrządem jest wielofunkcyjny worek sako.

worki sako rehabilitacyjneworki sako rehabilitacyjne

Fotel pufa worek sako

Tradycyjne fotele rehabilitacyjne są dostosowane do ćwiczeń wielu części ciała w tym kręgosłupa, natomiast fotel sako przeznaczony jest głównie jako ułatwienie karmienia naturalnego przez matki noworodków, oraz dla osób ze schorzeniami kręgosłupa.

Worek sako to idealne siedzisko – jest bardzo lekki więc bez problemów można go przenosić z miejsca na miejsce, zazwyczaj jest obity gustowną tkaniną lub skórą ekologiczną – dzięki temu można go dopasować do stylizacji pomieszczenia, posiada wypełnienie z granulatu styropianowego, które znakomicie dopasowuje się do ciała. Fotel sako występuje w wersjach dla dorosłych i jako fotel pufa sako dla dzieci. Wypełnienie znajduje się w dodatkowym pokrowcu, więc z każdego worka sako można zdjąć zewnętrzne obicie i gruntownie je wyczyścić.

Worki sako jako fotele rehabilitacyjne

Worek sako, w zależności od pozycji w której go postawimy oraz od jego rozmiarów może pełnić także funkcję leżanki z podparciem pod plecy - znakomicie dopasowuje się do ciała, w pełni odciąża kręgosłup, daje idealne podparcie pod napięte mięśnie grzbietowe, powodując ich rozluźnienie, izoluje od zimna podłogi poprzez swoje wypełnienie a także świetnie relaksuje umysł i ciało.

Zewnętrzne obicie foteli sako może być wykonane z tkanin dekoracyjnych, więc ustawione zgodnie ze stylistyką pomieszczenia będą pełniły też funkcję ozdobną.