Urządzenie pokoju dziecka nierzadko stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców. Jest ono tym większe, im bardziej świadome swoich potrzeb (albo – co gorsza – fanaberii). Kiedy dziecko ma swoją konkretną wizję tego, jak chciałoby aby jego pokój wyglądał, ale wizja ta niekoniecznie pokrywa się z naszą, rodzi się pewien problem. Mamy w tej sytuacji dwa wyjścia. Pierwsze z nich zakłada całkowite zignorowanie potrzeb dziecka i urządzenie pokoju w taki sposób, jaki sobie zaplanowaliśmy. Musimy jednak liczyć się z tym, że jeśli chodzi o to rozwiązanie jest ono niezwykle stresujące – zarówno dla nas jak i dla naszej latorośli. Drugim wyjściem jest próba znalezienia kompromisu, który pozwoli nam wspólnie z dzieckiem znaleźć takie rozwiązania aranżacyjne, które będą podobały się zarówno nam, jak i naszemu dziecku. Jest kilka ciekawych trików, które sprawią, że pokój Waszego dziecka będzie funkcjonalny, urządzony ze smakiem i stylem oraz – o czym nie możemy zapominać – będzie przestrzenią które Wasz maluch pokocha.

meble dla dzieci

Kolory to podstawa!

Panuje powszechne przekonanie, że kolorystyka pokoju dziecięcego to kwestia od której musimy zacząć dyskusję z dzieckiem na temat tego, jak docelowo ma wyglądać jego pokój. Malowanie czy też tapetowanie ścian, jak również dobranie odpowiednich paneli podłogowych, czy listew, to rzeczy, od których musimy zacząć, jeśli mowa o rozpoczęciu procesu urządzania pokoju dziecięcego. W tej kwestii, warto jest wziąć pod uwagę to,jak duży jest pokój naszego dziecka. Pamiętajmy o najprostszych zasadach dotyczących wyboru koloru ścian: im mniejszy pokój, tym bardziej powinniśmy się starać optycznie go powiększyć. W tym celu dobrze jest zastosować jasne – najlepiej pastelowe – kolory. W przypadku, kiedy pomieszczenie jest większe, można pozwolić sobie na kolory ciemniejsze. Niezależnie jednak od wszystkiego, musimy też uwzględnić to, jak widne jest pomieszczenie, które chcemy urządzić. To z kolei będzie zależało od położenia pokoju (okna na wschód, zachód, północ, południe) oraz tego, jak duże są okna i czy np. w pokoju jest balkon. Stosownie do tych parametrów, będziemy dobierać kolory. Możemy pokazać dziecku kilka opcji, które wchodzą w grę i pozwolić mu zadecydować, lub też wybrać kolorystykę wspólnie.

Meble dla dzieci czyli funkcjonalność i design

Kolejnym krokiem, który musimy przedsięwziąć, jeśli chodzi o urządzanie pokoju dziecięcego jest wybór odpowiednich mebli. To z kolei zależne będzie od uprzednio wybranej kolorystyki. Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie kontrastu w tym aspekcie. Dla przykładu: jeśli ściany i podłoga pokoju dziecięcego są bardzo jasne, dobrze jest wziąć pod uwagę zakup mebli w nieco ciemniejszym kolorze. Wówczas uda nam się stworzyć ciekawy kontrast w pokoju. Naszemu dziecku takie rozwiązanie z pewnością przypadnie do gustu.

meble dla dzieci

Dodatki czyli nadajemy indywidualny charakter pomieszczeniu

Kiedy mamy już pomalowane czy też wytapetowane ściany, meble stoją już na właściwym miejscu, czas zająć się doborem dodatków do pokoju dziecięcego. Pamiętając o tym, jakie pomieszczenie chcemy w takie dodatki wyposażyć, wybierzmy dodatki wspólnie z dzieckiem. Oczywiście w pokoju dziecięcym nie może zabraknąć takich elementów jak chociażby kosz na zabawki, ale warto jest też pomyśleć o bardziej funkcjonalnych dodatkach  a takim z pewnością będzie worek do siedzenia typu sako.

Oryginalny i nietuzinkowy dodatek który skradnie serce każdego malucha

Zastanawiacie się z pewnością, dlaczego właśnie worek typu sako? Przede wszystkim, musimy wziąć tutaj pod uwagę fakt, że worek typu sako jest niesamowicie funkcjonalny. To świetny element wystroju wnętrza, który może mieć bardzo wiele różnego rodzaju zastosowań. Przede wszystkim, musimy tutaj mieć na względzie fakt, że worek sako, umiejscowiony np. w okolicy regału z książkami, będzie kapitalnym uzupełnieniem strefy relaksu. Pufy sako wykonane są także w 100% z hipoalergicznych materiałów, dzięki czemu ryzyko występowania jakichkolwiek alergii praktycznie nie istnieje. W przypadku dzieci ma to kluczowe znaczenie. Poza tym, worki sako są w pełni bezpieczne dla zdrowia naszych pociech, ponieważ nie wpływają negatywnie na kręgosłup, a to za sprawą wykorzystania do wypełnienia takich worków wysokiej jakości granulatu styropianowego.

meble dla dzieci

Czym kierować się przy wyborze najlepszego dla naszej pociechy worka typu sako?

Wybierając worek sako do pokoju dziecięcego, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Powinien on zostać dobrany stosownie do rozmiarów pokoju dziecięcego jak również do wieku naszej pociechy. Zbyt duży worek sako może się po prostu okazać nie wygodny, a w przypadku małego pomieszczenia- nieproporcjonalny. Dla mniejszych dzieci, polecamy worki i pufy w rozmiarze L. Dla większych latorośli – świetnie sprawdzą się XL i XXL. Wybór worków sako jest naprawdę duży -kilkadziesiąt wzorów oraz rodzajów tkanin, różne rodzaje worków...Jednym słowem, nie ma możliwości, aby decydując się na zakup worka typu sako do pokoju dziecięcego, wybrać źle!