Z odpowiednim planem przeprojektowania, można zamienić stare biuro w mieszkanie odpowiednie dla potrzeb i gustu młodej pary bez dzieci. Dekoracja wnętrza jest wynikiem wymieszania mix & match mebli w stylu vintage, industrialnego i współczesnego, z pomocą delikatnych akcentów kolorystycznych, które pomagają w stworzeniu domu w guście bardzo osobistym i zdecydowanym.

biuro w mieszkaniu

Pierwszym krokiem w remoncie było zorganizowanie 90m2 biura, żeby otrzymać mieszkanie nowoczesne i jasne z dużym salonem, w którym można przyjmować wielu gości.

Po zburzeniu kilku ścian, rozmieszczenie wewnątrz mieszkania zmieniło się całkowicie. Kuchnia i salon są ze sobą połączone: zyskują głębie obu tych pomieszczeń ma się wrażenie, że przestrzeń jest swobodna. Kuchnia jest umownie oddzielona od salonu przez wysepkę, która służy jako stół do wspólnych obiadów i poprzez różne materiały użyte do wykonania podłogi.

Podwieszane sufity dawnego biura zostały usunięte dla uzyskania większej wysokości. Ściany są pomalowane w kolorach białych i szarych, a stara podłoga została zastąpiona laminowanym parkietem w ciemnym kolorze w całym domu, oprócz kuchni i łazienek, gdzie podłoga jest pokryta gresem.

biuro w mieszkaniu

Następnym ważnym krokiem projektu jest kolor szary, który stanowi motyw przewodni w całym domu. Ten kolor jest obecny nie tylko na drzwiach, ale również na meblach, akcesoriach i na ścianach. Ten powiew stylu industrialnego jest idealny do stworzenia kombinacji zaczerpniętych z różnych typów designu i mebli vintage.

Dodatki i materiały w kolorach niebieskim, morskiej zieleni i żółtym są połączone z ciemnym odcieniem szarego i złotymi wykończeniami. Efektem końcowym jest piękny przykład poszukiwanego stylu mix & match pop i chic. Ta atmosfera lounge odzwierciedla pasję właścicieli do muzyki.

Jeśli styl minimalny albo shabby chic nie za bardzo do ciebie przemawiają, najlepszym rozwiązaniem będzie mieszanie stylów łącząc kolory i formy ze śmiałością, ale zawsze z równowagą.

biuro w mieszkaniu

biuro w mieszkaniu