Kiedy decydujemy się na zakup poduszek lub worków do siedzenia sako, warto jest też zastanowić się, co tak naprawdę wchodzi w ich skład, jeśli mowa o wykonaniu. To oczywiście w dużej mierze wysokiej jakości materiał, ale nie tylko. Podstawą do stworzenia właściwej jakości poduszki do siedzenia lub worka sako, jest bez wątpienia granulat, którym są one wypełniane. Czym jednak powinien się on odznaczać, aby mógł być bezpiecznie stosowany do wypełnienia poduszek i worków sako?

Zanim przejdziemy do właściwości samego w sobie granulatu, koniecznie musimy dokładnie przyjrzeć się temu, jak skonstruowane są poduszki. Wiemy, że granulat, który znajduje się wewnątrz poduszek, może się z czasem po prostu zużyć. To nie jest nic złego, wszak wszystko, co jest przez nas mocno eksploatowane, w którymś momencie zaczyna tracić swoje pierwotne właściwości. W takim przypadku, najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj zakup nowego granulatu i uzupełnienie tego, który się zużył. Zarówno poduszki, jak i worki sako, dają nam taką możliwość.

Granulat, który został wykorzystany do wypełnienia worków sako, to wysokiej jakości granulat styropianowy. Jeśli mowa o jego właściwościach oraz wyglądzie, dobrze jest zwrócić uwagę na to, że ma on kształt bardzo drobnych, białych kulek. To, co też powinno mieć dla nas, jako kupujących granulat do wypełnienia worków i poduszek sako, to fakt, że posiada on atest Polskiego Zakładu Higieny. Tym samym, jest on dla nas w pełni bezpieczny – zarówno w kontakcie z naszą skórą, jak i w przypadku używania poduszek nich wypełnionym. Można też śmiało użyć stwierdzenia, że granulat styropianowy, jest hipoalergiczny. Ni wywołuje on żadnego rodzaju niepożądanych reakcji alergicznych. W związku z tym, z poduszek i worków sako, mogą bez najmniejszych problemów korzystać nawet bardzo małe dzieci.