category-name: Stoliki dziergane, category-parent-id:37, category-level-depth:3, pr:

Meble wypoczynkowe, służące do siedzenia, leżenia czy też jak nazwa wskazuje – wypoczywania – są niezbędne w każdym mieszkaniu. Zazwyczaj są to gotowe komplety, złożone z kanapy lub rozkładanej sofy, ewentualnie narożnika, wygodnych foteli, a dodatkowym bonusem mogą być nieduże pufy, służące zazwyczaj jako podnóżki, ustawiane obok fotela.

Materiały na tapicerkę meblową

Materiałem używanym do tapicerowania mebli jest zazwyczaj gruba i bardzo odporna na różne sytuacje tkanina. Tkanina to zazwyczaj materiał tekstylny, gładki lub tkany we wzory, ale bardziej praktycznymi obiciami są skóry ekologiczne w przeróżnych kolorach lub skóry naturalne. Skóra to bardzo ceniony materiał, łatwy do utrzymania w czystości i elegancki. Do konserwacji warto od czasu do czasu użyć oliwki – natłuszczona skóra będzie bardziej elastyczna i nie będzie pękać.

Pufy ze sznurka

Równie mocnym materiałem jest gruby bawełniany sznurek, z którego można wydziergać piękne i bardzo trwałe pokrowce na fotele, kanapy i pufy.
Prezentujemy Państwu bardzo oryginalną w swoim kształcie dzierganą pufę–stolik w formie sześcianu.
Materiał użyty do wydziergania pufy to mocny i gruby sznurek z czystej bawełny, barwiony na przeróżne kolory. Wkład pufy ze sznurka stanowi styropianowy granulat, zamknięty w specjalnym pokrowcu - dzięki temu pufa jest bardzo lekka i nie zmienia kształtu. Pufa posiada dodatkowy wewnętrzny pokrowiec, który można prać w pralce.
Produkt w całości wykonany metodą hand made to obecnie najmodniejszy design nowoczesnego wystroju wnętrz. Może służyć jako siedzisko, podnóżek lub stolik. Rozmiar pufy to 36 × 36 × 32 centymetrów.

Stoliki ze sznurka

Równie praktyczne, pełniące kilka funkcji są stoliki ze sznurka. Podobnie jak pufy, stoliki dziergane w całości wykonane ręcznie, znajdą zastosowanie jako wygodne siedzisko, stolik lub podnóżek. Rozmiary stolika, który jest prostopadłościanem to 54 × 50 × 26 centymetrów, wypełnienie stanowi granulat silikonowy, umieszczony w specjalnym, szczelnym opakowaniu. Połączenie kilku stolików dzierganych w jeden większy, praktycznie zwiększy jego powierzchnię, która może służyć również jako tymczasowa kanapa.

Pufy i stoliki dziergane wykonane są w wielu kolorach i znakomicie dopasują się do każdej stylistyki. Sprawdzą się w każdym pomieszczeniu - w przedpokoju jako ławeczka pomocna przy zakładaniu butów, w sypialni jako stolik nocny, w pokoju dziecięcym jako bezpieczne siedzisko, a w salonie - jako podnóżek lub mały, okolicznościowy stoliczek.

Pufy i stoliki są bardzo lekkie, łatwe do przenoszenia nawet przez dzieci.