Fotel deign - nowoczesne fotele sako

Gdy zmęczenie daje o sobie znać, chętnie zasiądziemy w wygodnym fotelu, który pomoże rozluźnić napięte mięśnie, zrelaksuje, a tym samym poprawi nasze samopoczucie.

Meble wypoczynkowe takie jak fotele, kanapy, sofy czy leżanki zostały stworzone do wypoczynku dziennego, kiedy wymagają tego okoliczności; są najczęściej nierozkładane, mają ergonomiczny kształt, wykonane są z odpowiednio miękkiego, lecz sprężystego materiału i świetnie spełniają swoją funkcję. Fotel z dodatkowym podnóżkiem pozwala na komfortowe ułożenie ciała w ulubionej pozycji, idealnej do osiągnięcia pełnego relaksu.

Fotele

Spośród wielu wzorów i modeli można wyróżnić fotele o tradycyjnej konstrukcji, wykonane z materiałów wysokiej jakości, często drewna lub kombinacji drewna z metalem. Tapicerka to najczęściej tkanina obiciowa lub skóra ekologiczna. Niektóre modele bardziej ekskluzywne tapicerowane są skórą naturalną, która nadaje meblowi szczególnej elegancji.

Fotel design

Do modeli nowoczesnych, świetnie sprawdzających się w modernistycznie zaaranżowanych wnętrzach, należą fotele sako oraz fotele pufy, wykonane z materiałów lekkich, praktycznych oraz dopasowujących się do ciała użytkownika. Wypełnieniem tego typu foteli są styropianowe kulki, zamknięte w specjalnym pokrowcu. Wierzchni pokrowiec chroni wnętrze przed uszkodzeniem.

Oferta italpuf.pl prezentuje szeroki wybór foteli wypoczynkowych w nowoczesnym wariancie worków sako. Ich wypełnienie stanowią kulki styropianowe, umieszczone w specjalnym pokrowcu, chroniącym je przed rozsypaniem. Fotele mają wygodny i ergonomiczny kształt dopasowujący się do ciała użytkownika. Siedzenie jest wydłużone, by móc jak najwygodniej rozłożyć ciężar ciała, oparcie dopasowane jest do wysokości wzrostu dorosłego siedzącego człowieka, a jeżeli model fotela przedstawia rodzaj leżanki, oparcie na plecy stanowi niejako poduszkę. Wśród dostępnych modeli znajdziemy produkty pokryte wzorzystymi materiałami, wykonanymi z bawełny lub tkaniny obiciowej, albo też ze sztucznego, jednobarwnego futerka. Wszystkie materiały są bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i odporne na zabrudzenia. Fotele sako świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, zarówno w salonie, gabinecie, jak również w pokojach młodzieżowych i dziecięcych.

Fotel pufa

Nieco innym modelem jest fotel pufa w kształcie prostopadłościanu, z możliwością dopasowania miejsca do siedzenia do własnych potrzeb. Tego typu pufy nie posiadają oparcia i nadają się również jako podnóżki. Szeroki wybór wzorów pokrowców pozwala na dopasowanie odpowiedniego modelu do wystroju pomieszczenia pokoju.

Przedstawione modele foteli i puf przystosowane są do wnętrz, lecz niektóre z nich można używać jako meble ogrodowe. Przykładem tego typu fotela sako jest: Jungle Lounge AtenyMoro Lounge Ateny oraz Moro Fotel Sako Ogrodowy Distinto, wykonanych z materiałów odpornych na wilgoć, a dzięki podwójnym szwom - trwałych i mocnych.

Wszystkie zaprezentowane modele idealnie dopasowują się do ciała siedzącego, są lekkie, wygodne i bardzo dobrze odgrywają swoją rolę.