Wykorzystanie pufy w mieszkaniu to klasyczny sposób na zaaranżowanie danej przestrzeni. Jednak należy dokonać umiejętnie wyboru, aby efekt był spójny i w zależności od stylu co najmniej elegancki. Pufa okrągła to idealne rozwiązanie do wielu pomieszczeń z wielu względów.

Pufa okrągła w pokoju dziecka

Pokój dziecka, bez względu na to, czy ma ono kilka czy kilkanaście lat, to powinien być wyposażony w miękkie pufy okrągłe. Dzieci bardzo chętnie lubią bawić się w aranżację swojego pokoju, choć nawet nie mają pojęcia o tym, że to robią. Lekkie i miękkie pufy pozwolą mu się zabawić w małego architekta własnego wnętrza.

Młodzież natomiast ceni sobie niekonwencjonalne rozwiązania, wręcz hipsterskie, które są bardzo modne. Zamiast standardowej dużej kanapy i foteli można do niej dołożyć kilka puf. Są one niezwykle wygodne, zajmują mało miejsca, jednak komfort ich użytkowania stoi na wysokim poziomie. Możliwości puf są jeszcze większe, gdyż mogą one pełnić rolę aranżacji lub też stylowego stolika, na którym będzie można postawić tackę z przekąskami.

Salon

Pufa okrągła to także bardzo dobre rozwiązanie do salonu i pokoju gościnnego. Wprowadza ona do pomieszczenia wrażenie jego przytulnego charakteru, a zarazem eleganckiego. W zależności od wystroju powinno się dobrać odpowiedni kolor. Ciemniejsze lub kontrastowe to perfekcyjne połączenie z meblami wykonanymi z ciemnego drewna lub salonu w stylu nowoczesnym. To, co głównie je wyróżnia to możliwość pełnienia kilku funkcji.

Przede wszystkim jest to mały, wszędzie się mieszący, a przy tym niesamowicie wygodny fotel bez oparcia. Ponadto pufa okrągła może pełnić funkcję podnóżka, zastępując przy tym starszy model, lub modele drewniane, która są ciężkie i zajmują więcej miejsca. Jak w przypadku zastosowania jej w pokoju młodzieżowym tak i w salonie może pełnić funkcję stolika, aczkolwiek będzie miał on charakter bardziej stolika kawowego.

Sypialnia

Miejsce, w którym miękkie pufy okrągłe są wręcz idealne i stworzone do właśnie tego pomieszczenia. Pastelowe kolory pozwolą stworzyć harmonijną i stonowaną aranżację w miejscu, w którym relaks i odpoczynek są priorytetem.

Dodatkowo taka pufa może pełnić rolę stolika nocnego, na którym będzie można położyć telefon, czy postawić zegarek. Nie trzeba wtedy inwestować w drewniane stoliki, które ciężko przestawić. Pufa może być również używana do położenia na niej ubrań, jeśli nie ma potrzeby chowania ich do szafy.

Wszystkie pufy sprzedawane w Italpouf to gwarancja najwyższej jakości w atrakcyjnie niskich cenach.