Dzieci nie cierpią bezczynności w związku z tym, ich domeną jest ruch. Jednak prowadzi on nie tylko do świetnej zabawy, ale i do różnych zagrożeń. Na szczęście można niektórym zaradzić, używając poduchy dziecięcej.

Miękkie poduchy

to świetna ochrona przed upadkami, zadrapaniami i otarciami. Warunek jest jeden, upadki muszą odbywać się na niskiej wysokości. Poducha dla dziecka najlepiej sprawdzi się u niemowlaków, które dopiero zaczynają naukę chodzenia. U nich jak łatwo przewidzieć pojawia się najwięcej siniaków i bolesnych otarć. Niemowlaki docenią również gabaryty poduchy, bo dla nich będzie niczym niezdobyty górski szczyt, na który można się wspiąć. Miękkie poduchy zastąpią najmłodszym krzesła, bo w odróżnieniu od nich są mięciutkie i łatwo dostępne. Można się na nich kłaść, turlać się po nich lub po prostu zasnąć. Niemowlaki są pod tym względem bardzo kreatywne.

Poduchy z mikrofibry

U starszych dzieci miękkie poduchy pełnią raczej funkcję wypoczynkową. Poduchy dziecięce to wspaniałe legowisko, na którym można wyprostować swe umęczone kończyny. Czasem poducha dla dziecka dużych rozmiarów zastępuje łóżko i jest miejscem, gdzie można się swobodnie zdrzemnąć. Starsze dzieci przetestowały także na własnej skórze, że miękkie poduchy to doskonały sposób, by posiedzieć na podłodze i pooglądać telewizje. Nie dość, że są miękkie i wygodne to jeszcze łatwo się je przenosi i są odporne na plamy i zabrudzenia.

Z kolei dorastające nastolatki traktują poduchy dziecięce bardziej jako element ozdobny niż rzecz, którą się można pobawić. Z tegoż też względu umieszczają miękkie poduchy na łóżku lub fotelu. Dla nich kolor poduszki to ważna kwestia, bo nie może on się gryźć z pozostałymi pokojowymi sprzętami. Nastolatek sądzi, że niedopasowanie kolorystyczne, to najgorsze, co można zrobić w swoim pokoju.

Poducha dla dziecka

ma też dla nastolatka znaczenie sentymentalne, bo uświadamia mu, że jeszcze niedawno sam był dzieckiem. Miękkie poduchy pluszowe w salonie to też dobry pomysł. Nastolatkowie właśnie w takiej aranżacji słuchają głośnej muzyki, czytają książki lub oglądają telewizje. Miękkie poduchy przydają się w salonie także dlatego, że dobrze się na nich leży i nadają się do twardej kuchennej kanapy, na której ląduje nastolatek po każdej kłótni z rodzicami. Dorosłym poduchy dziecięce służą zupełnie do innych celów. Z racji swej miękkości dobrze niwelują bóle kręgosłupa i stawów. A poza tym tworzą romantyczną atmosferę w salonie podczas wspólnych zimowych wieczorów przy kominku. Poducha dziecięca duża przydaje się dorosłym również podczas ćwiczeń jogi. Jest na tyle wygodna i relaksująca, że człowiek zapomina, że na niej siedzi.